J. Hradec - Tábor 1:6 (1:2, 0:0, 0:4)

17.09.2012 19:52

Branky a nahrávky: 6. Matoušek (Šustr), 8. Matoušek (Foral), 45. Berka (Matoušek), 54. Berka (Matoušek), 59. Matoušek (Foral), 59. Berka (Matoušek)

Vyloučení: 11:5, Využití:1:4

Třetiny: 1:2, 0:0, 0:4.

HC Tábor: Vácha - Foral, Fořt, Macháček, Truhlář - Matoušek, Berka, Šustr - Samec, Růžička, Pokorný

K prvému mistrovskému zápasu jsme nastoupili pouze v 10-ti hráčích, plus jeden brankář. Vzhledem k tomu, že soupeř hrál na tři útoky a zahájil hru v poměrně vysokém tempu, měli toho na konci zápasu naši kluci plné polobotky. Naše první pětka posilněná Pavlem Berkou a Mírou Matouškem si udržovala během prvé třetiny viditelnou převahu. Situace naší druhé pětky byla složitější, nicméně kluci podávali zodpovědný výkon a dokázali si udržet čistou bilanci. Celkově byl Hradec na gólové šance aktivnější, avšak svojí nedisciplinovaností nám poskytl tři přesilové hry, z nichž se nám podařilo dvě potrestat.Soupeř však jednu přesilovou hru také zužitkoval a první třetina skončila v náš prospěch 1:2.

Obraz druhé třetiny se kompletně změnil. Soupeř na nás vlítnul a téměř nás nepustil k šancím. Velkou zásluhu na udržení shodného výsledku má bezpochyby výborný výkon brankáře. Na výkonu našich kluků se začala projevovat únava a zdálo se, že soupeř má fyzicky navrch.

Naštěstí ve třetí třetině se nám po vyloučení soupeře podařilo rychle přidat další gól v 5. minutě a od té doby jsme viditelně přidali na tempu a převzali optickou převahu na hřišti. Celkově jsme dokázali soupeře přestřílet, kdy jsme 28x ohrozili soupeřovu branku oproti 23x střelám na naší branku. Vzhledem k výkonu, který kluci podali během celého zápasu a hlavně ve třetí třetine, dokazují, že jsou fyzicky dobře připraveni. Držme palce do dalších bojů :-).